TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Zespół Mechatroniki i Teorii Mechanizmów

Odszedł śp. Prof. Stefan Miller

Data: 27.03.2020

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
smiller.png

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że 26 marca 2020 r.w wieku 90 lat zmarł

prof. zw. dr hab. inż.

Stefan Miller

emerytowany profesor zwyczajny Politechniki Wrocławskiej

W zmarłym tracimy wychowawcę wielu pokoleń inżynierów, pasjonata dydaktyki, promotora prac doktorskich  i opiekuna w przewodach habilitacyjnych. Był uznanym naukowcem, twórcą szkoły naukowej syntezy mechanizmów, autorem licznych publikacji, kilkunastu książek i skryptów z obszaru teorii maszyn i mechanizmów.

Zmarły był twórcą i wieloletnim kierownikiem Zakładu Teorii Maszyn i Mechanizmów, prodziekanem Wydziału Mechanicznego, zastępcą dyrektora Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn. Był członkiem Komitetu Budowy Maszyn PAN, wiceprzewodniczącym Polskiego Komitetu Teorii Maszyn i Mechanizmów, członkiem komitetów technicznych International Federation Theory of  Machines and Mechanisms.

W swojej długoletniej i sumiennej pracy w Politechnice Wrocławskiej był wyróżniany nagrodami Ministra, Rektora Politechniki Wrocławskiej, Dziekana Wydziału Mechanicznego oraz Medalem Edukacji Narodowej. Był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Żegnamy Mistrza i Wychowawcę, życzliwego ludziom Człowieka.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.