TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Zespół Mechatroniki i Teorii Mechanizmów

Robot do odkażania pomieszczeń

Data: 14.07.2020

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W Zespole Mechatroniki i Teorii Mechanizmów powstaje robot do odkażania pomieszczeń.

Naukowcy z Zespolu Mechatroniki i Teorii Mechanizmów (Katedra K61) na Wydziale Mechanicznym pracują nad autonomicznym robotem, który ułatwi odkażanie pomieszczeń potencjalnie zanieczyszczonych bakteriami i wirusami. Mobilna platforma wyposażona w lampy UV przechodzi właśnie szereg testów.

rbcov1.jpg

„Covibot” – bo tak nazwali robota pracujący nad nim naukowcy – powstaje w Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn i Układów Mechatronicznych. Konstruują go dr inż. Jarosław Szrek i mgr inż. Artur Muraszkowski z Laboratorium Mechatroniki i Robotyki.

Szczegóły: